POŠTA LIBÁŇ INFORMUJE
OHLÉDNUTÍ ZA SPORTOVNÍM DNEM MLÁDEŽE S TAJV V LIBÁNI
VÝLET PRO SENIORY NA ZÁMEK ČASTOLOVICE
POZVÁNKA NA BESEDU S PODTITULEM AMPUTACÍ NOHY ŽIVOT NEKONČÍ
FIRMA LESY DEBLICE S.R.O. VYHLAŠUJE LETNÍ AKCI NA DŘÍVÍ, DŘEVĚNÉ BRIKETY A DŘEVNÍ PELETY
MĚSTO KOPIDLNO VYHLAŠUJE VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ NA PRACOVNÍ MÍSTO - DĚLNÍK
VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ V LIBÁNI
FOERSTROVY DNY 2023 - KVĚTNOVÝ PROGRAM FESTIVALU
JAKUB ŠAFR a SWING TRIO AVALON – 23. ročník hudebního festivalu Foerstrovy dny 2023
VOS A. S. JIČÍN - KOUPACÍ SEZÓNA SE BLÍŽÍ ANEB JAK NAPOUŠTĚT DOMOVNÍ BAZÉN
TRIO FESTIVO – 23. ročník hudebního festivalu Foerstrovy dny 2023
POZVÁNKA NA BODYSTYLING S IVOU - SPORTOVNÍ HALA V KOPIDLNĚ
NABÍDKA LETNÍCH TÁBORŮ 2023 - SPORTOVNÍ HALA V KOPIDLNĚ
NABÍDKA CVIČENÍ REHABILITAČNÍ METODOU NA BOLESTI ZAD A PÁTEŘE - SPORTOVNÍ HALA V KOPIDLNĚ
POZVÁNKA NA SPINNINGOVÉ LEKCE - SPORTOVNÍ HALA V KOPIDLNĚ
STUDIO LUCIE V LIBÁNI - NABÍDKA SLUŽEB
POZVÁNKA NA KOMENTOVANOU PROHLÍDKU ŽIDOVSKÉHO HŘBITOVA NA VESELICI
INFORMACE O PROVOZU SBĚRNÉHO DVORA V LIBÁNI
INFORMACE O PROVOZU SBĚRNÉHO DVORA V LIBÁNI
POŠTA LIBÁŇ INFORMUJE
DIAKONIE BROUMOV - SBÍRKA OŠACENÍ, HRAČEK A DOMÁCÍCH POTŘEB
DŮM S PEČOVATELSKOU SLUŽBOU SAMANIT VÁS ZVE NA CUKROVARSKÉ SLAVNOSTI
POZVÁNKA NA DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ - S HLAVOU V OBLACÍCH
DIAKONIE BROUMOV - SBÍRKA OŠACENÍ, HRAČEK A DOMÁCÍCH POTŘEB

Město Libáň > Dění ve městě > Aktuality > „MILOSTIVÉ LÉTO - INFORMACE"

„MILOSTIVÉ LÉTO - INFORMACE"

Datum konání:
28.10.2021
Datum ukončení:
28.1.2022

„MILOSTIVÉ LÉTO“ - informace pro všechny lidi, kteří jsou exekuovaní kvůli dluhům u veřejných institucí a jiných podniků.

Od 28. října 2021 vstupuje v platnost po dobu 90 dní tzv. milostivé léto. Jedná se o jednorázový generální pardon vůči dlužníkům. Lidé zasažení exekucí u veřejnoprávních institucí budou moci zaplatit pouze jistinu a k tomu zhruba 908 Kč (750 Kč + DPH) na náklady zastavení exekuce u soudního exekutora. Tyto závazky mnohdy narostly na několikanásobky původního dluhu.

Veřejnoprávní institucí se rozumí stát, obce a kraje (i městské části nebo obvody), jimi založené příspěvkové organizace, ústavy nebo obecně prospěšné společnosti, státní fondy, veřejné výzkumné instituce nebo veřejné školy, dobrovolné svazky obcí, státní nebo národní podniky, ale i zdravotní pojišťovny, Český rozhlas, Česká televize a právnické osoby (společnosti) s většinovým podílem státu, obcí nebo krajů (třeba některé městské dopravní podniky, ČEZ a podobně).
Prvním krokem je podat u exekutora žádost o vyčíslení nezaplacené jistiny či požádat exekutora o nahlédnutí do spisu. Žádost je vhodné odeslat doporučeným dopisem exekutorovi. V žádosti postačí uvést, že si přejete zaslat informace ohledně vyčíslení jistiny SMS zprávou či e-mailem. Při možnosti nahlédnutí do spisu je vhodné se u exekutora předem objednat. Následně je pro dlužníky podstatné v dopise pro exekutora uvést, že se jedná o platbu za účelem využití milostného léta dle části 2, čl. IV, odst. 25, zákona č. 286/2021 Sb. Pokud by v dopise nebylo uvedeno, že se jedná o tento generální pardon, exekutor by platbu použil jako běžnou splátku. Exekutor by měl následně zastavit exekuci, rozhodnout o osvobození od placení příslušenství a vydat rozhodnutí v písemné podobě, které rozešle bez zbytečného odkladu. Pokud dlužník možnosti tzv. milostného léta ve výše zmíněné tříměsíční lhůtě nevyužije, exekuce poběží i nadále. Milostivé léto se však týká pouze exekucí, které vymáhá soudní exekutor, nikoliv daňových či správních exekucí. Dlužník také nesmí být v insolvenci. Pokud splňujete podmínky, využijte této jedinečné příležitosti, jak se vymanit se z dluhové pasti!

V PŘÍPADĚ DOTAZŮ MŮŽETE KONTAKTOVAT OBČANSKOU PORADNU V JIČÍNĚ: TEL. + 420 736 472 676, E-MAIL: opjicin@ops.cz.