Město Libáň > Dění ve městě > Aktuality > Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. Jičín informuje!

Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. Jičín informuje!

Datum konání:

Vodohospodářská a obchodní společnost a.s. Jičín Vás informuje.

Vodohospodářům pomůže čistit kanalizace zbrusu nový vůz

Čištění více jak 250 km kanalizačního potrubí není jednoduché. Pomoci má teď pracovníkům Vodohospodářské a obchodní společnosti a. s. nový vůz, který byl letos za zhruba 11 milionů korun zakoupen. Automobil bude sloužit nejen vodohospodářům, ale služby budou nabízeny i obcím či soukromým subjektům například na čištění dešťové kanalizace.

VOS, a.s. letos v říjnu zakoupila nový vůz zn. MAN s nástavbou KROLL, který bude sloužit na čištění kanalizací. Vůz umí nejen vodou potrubí čistit, ale zároveň důmyslným mechanismem nečistoty a usazeniny vysává. Uvnitř pak vodu dále filtruje na tzv. kal a recyklovanou vodu, kterou znovu používá. „Naši pracovníci potrubí čistí dle potřeby průběžně. Protože dosud systém čištění fungoval pouze na bázi tlakové vody, kterou pracovníci potrubí omývali, stávalo se, že nečistoty občas potrubí ucpávaly a zbytečně docházelo k zátěži našich čistíren. Nový systém umí kal rovnou separovat a následně je po naplnění cisterny odvezen přímo na ČOV k likvidaci,“ vysvětluje důvody pro nákup nového vozu ředitel společnosti Ing. Richard Smutný. Vozidlo se bude využívat hlavně tam, kde nemá kanalizace velký spád a téměř samočisticí schopnost. Vůz stál 432 000 Eur, tedy zhruba 11 milionů korun s DPH a zakoupen byl bez jakékoliv dotace. Dovezen bude v těchto dnech. Uvažuje se také o jeho pronájmu, a to např. pro čištění dešťové kanalizace.

Bližší informace Vám podá: Ing. Richard Smutný, ředitel VOS a.s., tel.: 493 544 811

IMG_1265.jpgIMG_1267.jpg

Více zde: