POPLATEK ZA SVOZ A ODSTRANĚNÍ KOMUNÁLNÍHO ODPADU 2022
ČEZ DISTRIBUCE - UPOZORNĚNÍ NA ODSTÁVKU ELEKTŘINY
ČEZ DISTRIBUCE UPOZORŇUJE NA ODSTÁVKU ELEKTŘINY
POZVÁNKA NA VÁNOČNÍ KONCERTY MARIÁNSKÉ ZAHRADY 2022

Město Libáň > Dění ve městě > Aktuality > Život bez bariér, z. ú. v Nové Pace - nabídka služeb

Život bez bariér, z. ú. v Nové Pace - nabídka služeb

Datum konání:
20.5.2021

Kdo mi pomůže?

Život bez bariér, z. ú. sídlí v Nové Pace a nabízí několik sociálních služeb pro handicapované, seniory, osoby v krizi nebo pro osoby, které se ocitly v nepříznivé sociální situaci. Stačí vyhledat na www.zbb.cz potřebné informace a kontakty, zavolat, napsat nebo se osobně přijít podívat do Centra Klášter.

Příkladem dobré praxe je Odborné sociální poradenství, kde sociální pracovník bezplatně pomůže odpovědět na mnoho neznámých otázek. U většiny volajících se jedná o podobné problémy například:

• Nevím si rady, jsem senior, nemocný, asi mám nárok na příspěvek od státu, ale kam se obrátit, kdo mi pomůže?
  • Mám zdravotní problémy, pohybové potíže, potřebuji pomůcku ke zlepšení zdravotního stavu a imobility. Kde si ji mohu zapůjčit nebo mám na ně nárok?
  • Jsem doma sama, je mi smutno, chtěla bych si povídat, být mezi lidmi, dělat i malé užitečné věci
  • Nejsem doma sám, ale kolem mě je tolik nových věcí, kterým nerozumím, internet, mobily, facebook, bojím se, abych někomu „nenaletěl“

Denní stacionář je sociální službou za úhradu, která zajistí lidem s různým typem zdravotního postižení denní činnost a jistotu dobře prožitého dne pod dohledem vzdělaných pracovníků sociální péče. V době, kdy jsou někteří zavřeni za svými dveřmi, všem blízkým vzdálení, mnohdy v samotě tráví spoustu dní a čekají, než se život zase rozední máme k dispozici Gentleman a Lady club. Místo, kde každý najde příležitost strávit den tak, aby již neměl pocit, že je osamocen. Určený pracovník připraví program, který je mnohdy na přání klienta. Rodina bude vědět, že je o jeho blízkého profesionálně postaráno.

Sociální rehabilitace je další sociální službou bezplatnou, která je útočištěm pro osoby v nepříznivé sociální situaci.

Díky cíleně připravovaným aktivitám připravuje uživatele služby pro budoucí plnohodnotný život. Získat poznatky, jak se postarat o vlastní domácnost, umět spravovat finance, najít si pracovní uplatnění, nové přátelé nebo jen mít pocit, že je součástí kolektivu je pro mnohé handicapové velkým přínosem.

Aby veškeré činnosti byly opravdu na dobré úrovni za to je potřeba poděkovat dárcům, kteří finančně podporují určité sociální služby a jejich programové aktivity. Příkladem je finanční dar od Nadace ČEZ, nebo od Nadace Komerční banky, a.s. – Jistota, díky kterým jsou služby atraktivnější, zajímavější pro všechny účastníky. Proč? Protože lze díky těmto financím zakoupit další pomůcky pro činnosti, více nastavit ucelenost některých kurzů, mnozí klienti navštíví místa, kam by se za normálních okolností nepodívali a naši pracovníci v sociálních službách se mohou vzdělávat nad rámec povinného vzdělávání.

Jitka Fučíková

FOTO2.jpgFOTO1.jpg