Plastové odpady

• Město Libáň zajišťuje jednou za měsíc službu svozu plastových odpadů a tetrapacků z Křešic.
  • Plastové odpady musí být uloženy ve žlutých pytlích a tetrapacky v oranžových pytlích k tomu určených. Pytle jsou k dostání ve sběrném dvoře v Libáni nebo na podatelně městkého úřadu zdarma.
  • Svoz odpadů bude vždy první pondělí v měsíci. První termín bude 6. srpna 2012
  • Místo odkládání žlutých pytlů na domácí plasty a oranžových pytlů na tetrapacky bude za plotem hasičárny vlevo od vrátek u vodoměrné šachty.
  • Pytle se zde mohou odkládat vždy v neděli před svozem tak, aby zbytečně nepoutaly pozornost okolojedoucích vozidel.
  • V případě, že se objeví v pytlích, nebo mimo ně nějaký odpad, který do nich nepatří, akce zákonitě skončí. Mezi tento odpad patří i plastové PET lahve, na které je v Křešicích zvláštní (žlutý) kontejner. Pytle na plasty jsou určeny na všechny plasty mimo PET lahve.
  • Prosíme všechny, aby ve vlastním zájmu zachovávali tato pravidla, pořádek a čistotu. Pokud nemáte o službu zájem, nemusíte ji využívat.

Rozhodnutím rady města v říjnu 2012 byla služba svozu plastových odpadů k 31.10.2012 zrušena z důvodu neefektivnosti.