Libáň - podstránka

POZVÁNKA NA VÝSTAVU
JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT ODPAD?
JAK SPRÁVNĚ TŘÍDIT SVĚTELNÉ ZDROJE
ÚHRADA POPLATKU ZA SVOZ A ODSTRANĚNÍ KOMUNÁLNÍHO ODPADU
AGRO BYSTŘICE A.S. - HLEDÁ ÚČETNÍ NA HLAVNÍ PRACOVNÍ POMĚR
POZVÁNKA NA ALUNA FEST DO ÚDRNIC
SDH PSINICE VÁS ZVE NA 12. ROČNÍK BABETIÁDY
POZVÁNKA NA ALUNA FEST DO ÚDRNIC
SDRUŽENÍ KOMINÍKŮ A TOPENÁŘŮ
S LOKÁLKOU KOLEM HUMPRECHTU 2024
S LOKÁLKOU KOLEM HUMPRECHTU 2024

Úvod > Archiv > Veřejná sbírka > Veřejná sbírka na opravu kostela sv. Ducha v Libáni

Veřejná sbírka na opravu kostela sv. Ducha v Libáni

Na základě vyhlášení veřejné sbírky byl zřízen transparentní bankovní účet, kam je možné přispívat.

Odkaz na transparentní bankovní účet

Veřejná sbírka na opravu kostela sv.Ducha v Libáni

Město Libáň zřídilo se souhlasem Ministerstva financí ČR veřejnou sbírku probíhající od 15. prosince 2019 do 15. dubna 2020, jejíž výtěžek bude použit na drobné opravy a údržbu kostela sv. Ducha v Libáni. Kostel sv. Ducha je dominantou a historickou památkou Libáně a jejího okolí. Stavba původně gotického kostela pocházela již ze 14. století, dnešní barokní kostel sv. Ducha byl vystavěn v letech 1753–1755 a jeho ne zcela obvyklá stavba bývá připisována F. I. Préeovi či I. Palliardimu. Fresky, pocházející od Josefa Haagera z roku 1755, byly restaurovány H. A. Joklem v roce 1906.

Podpořte naše úsilí, odměnou vám bude krásný výhled ve dnech Sjezdu rodáků a přátel Libáně 4. a 5. září 2020. Všem, kteří se k nám připojí jakoukoliv podporou do veřejné sbírky předem děkujeme.

Je možné přispívat do pokladničky umístěné v pokladně Městského úřadu Libáň nebo na níže uvedený transparentní bankovní účet číslo: 5797712349/0800 u České spořitelny, a. s. Na něj můžete posílat finanční dary. Při zadání platby není nutné uvádět další symboly (variabilní, konstantní či specifický), a to i v případech, kdy dárce chce zůstat anonymní. Finančním darem na zmíněné konto mohou přispívat občané, podniky, firmy i další potenciální dárci.

Pokud však budete chtít, aby Vaše jméno bylo zveřejněno v seznamu dárců nebo budete požadovat potvrzení o vkladu do veřejné sbírky pro účely odečtu hodnoty daru dle § 20, odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, musíte uvést do kolonky variabilního symbolu (VS) jako právnická osoba své identifikační číslo a jako fyzická osoba (občan) rodné číslo (případně do textu pro zasílání platby své příjmení a jméno).

Peníze z této sbírky budou použity k nákupu materiálu určeného na zjištěné drobné opravy. Vlastní práce bude zajištěna svépomocí pracovní skupinou dobrovolníků. Už nyní víme o několika dobrovolnících, kteří jsou připraveni a ochotni pomoci. Další zásadní problém je stav zvonu, který je v místech, kde tluče srdce zvonu do stěny, silně opotřebený. Proto jsme kontaktovali pana Mgr. Petra Váchu, aby stav zvonu odborně posoudil a navrhl možné řešení. Aktuální zjištění vede k předpokladu, že bude potřeba nechat zvon demontovat a pootočit osu srdce zvonu. I to bude vyžadovat nemalé finanční náklady.