ANDĚLSKÉ SLUŽBY.CZ - ČIŠTĚNÍ A ÚDRŽBA HROBŮ
POZVÁNKA NA VZPOMÍNKOVÝ POŘAD K NEDOŽITÝM 90. NAROZENINÁM ZDEŇKA VOKURKY
SVĚTOVÝ DEN VODY - POZVÁNKA NA DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ ČISTÍREN ODPADNÍCH VOD
INFORMACE O UZAVÍRCE SILNICE
Když slova nestačí, promlouvá hudba – 24. ročník hudebního festivalu Foerstrovy dny 2024
PRODEJ CHOVNÉ DRŮBEŽE V LIBÁNI
WORKSHOP PRO SENIORY

Úvod > Archiv > Veřejná sbírka

Veřejná sbírka na pomoc nezaopatřeným dětem ze Psinic

Na základě vyhlášení veřejné sbírky byl zřízen transparentní bankovní účet, kam je možné přispívat.

Odkaz na transparentní bankovní účet

sbírka.jpg

Veřejná sbírka na opravu kostela sv. Ducha v Libáni

Odkaz na transparentní bankovní účet

Veřejná sbírka na opravu kostela sv.Ducha v Libáni

Město Libáň zřídilo se souhlasem Ministerstva financí ČR veřejnou sbírku probíhající od 15. prosince 2019 do 15. dubna 2020, jejíž výtěžek bude použit na drobné opravy a údržbu kostela sv. Ducha v Libáni. Kostel sv. Ducha je dominantou a historickou památkou Libáně a jejího okolí. Stavba původně gotického kostela pocházela již ze 14. století, dnešní barokní kostel sv. Ducha byl vystavěn v letech 1753–1755 a jeho ne zcela obvyklá stavba bývá připisována F. I. Préeovi či I. Palliardimu. Fresky, pocházející od Josefa Haagera z roku 1755, byly restaurovány H. A. Joklem v roce 1906.

Podpořte naše úsilí, odměnou vám bude krásný výhled ve dnech Sjezdu rodáků a přátel Libáně 4. a 5. září 2020. Všem, kteří se k nám připojí jakoukoliv podporou do veřejné sbírky předem děkujeme.

Je možné přispívat do pokladničky umístěné v pokladně Městského úřadu Libáň nebo na níže uvedený transparentní bankovní účet číslo: 5797712349/0800 u České spořitelny, a. s. Na něj můžete posílat finanční dary. Při zadání platby není nutné uvádět další symboly (variabilní, konstantní či specifický), a to i v případech, kdy dárce chce zůstat anonymní. Finančním darem na zmíněné konto mohou přispívat občané, podniky, firmy i další potenciální dárci.

Pokud však budete chtít, aby Vaše jméno bylo zveřejněno v seznamu dárců nebo budete požadovat potvrzení o vkladu do veřejné sbírky pro účely odečtu hodnoty daru dle § 20, odst. 8 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, musíte uvést do kolonky variabilního symbolu (VS) jako právnická osoba své identifikační číslo a jako fyzická osoba (občan) rodné číslo (případně do textu pro zasílání platby své příjmení a jméno).

Peníze z této sbírky budou použity k nákupu materiálu určeného na zjištěné drobné opravy. Vlastní práce bude zajištěna svépomocí pracovní skupinou dobrovolníků. Už nyní víme o několika dobrovolnících, kteří jsou připraveni a ochotni pomoci. Další zásadní problém je stav zvonu, který je v místech, kde tluče srdce zvonu do stěny, silně opotřebený. Proto jsme kontaktovali pana Mgr. Petra Váchu, aby stav zvonu odborně posoudil a navrhl možné řešení. Aktuální zjištění vede k předpokladu, že bude potřeba nechat zvon demontovat a pootočit osu srdce zvonu. I to bude vyžadovat nemalé finanční náklady.